Ugrás a tartalomhoz
2021.02.24 Sze.

Hírek a gimiből

Stummer- Mészáros Bernadettet nevezték ki az abonyi Kinizsi Gimnázium igazgatójává, és már helyettese, Szendrei- Juhász Ágnes is megkapta kinevezését.

 A két Hölgy lendületesen, fiatalosan, magas szakmai tudással, és persze igazi helyismerettel látott neki a feladatnak. Mindketten a Kinizsi Pál Gimnáziumban végeztek, és nagy megtiszteltetésnek érzik azt, hogy most az egykori középiskolájuk vezetését rájuk bízták.

Lapunknak Stummer- Mészáros Bernadett és Szendrei- Juhász Ágnes a felvételiről, és az online oktatásról.

„Túl vagyunk a felvételiken, ki is javítottuk a feladatsorokat, a megtekintések is megtörténtek. Nem volt sok észrevétel a dolgozatokkal kapcsolatban. Pórfelvételizőnk nem volt. A felvételi eljárás természetesen a járványügyi helyzet miatti szigorú előírások maradéktalan betartása mellett történt meg. 111-en írták nálunk a középiskolai felvételijüket, de mindenki írhatta a saját általános iskolájában. Kivételes helyzet volt ez a mi esetünkben, hozzánk a vidékiek jöttek. A diákoknak a maszk nem volt kötelező, de a kézfertőtlenítés, és testhőmérséklet mérés igen. Egy teremben maximum 10 diák volt, és ők osztálytársak voltak. Felügyeletre kaptunk segítséget az általános iskoláktól, melyet köszönünk nekik. Február 15. a bűvös szám, akkor dől el, hogy hány diák jelentkezik véglegesen hozzánk. Nagyon bízunk benne, hogy sok diák tanul nálunk tovább. Két osztály indítását tervezzük, az egyik 4 a másik 5 osztályos képzés. Visszajelzések alapján még mindig nagyon népszerű az 5 osztályos képzés nálunk, mely nyelvi előkészítő évvel kezdődik.”- mondta el lapunknak Stummer- Mészáros Bernadett igazgatónő

„Azért érdemes hozzánk járni, mert abonyiak ismerik az abonyiakat, itt nem „idegen” egyetlen egy gyermek sem. Az itt tanító kollégák nagy része is abonyi, sőt többségünk ebbe a gimnáziumba járt. Családias a légkör, figyelemmel tudjuk követni a gyermekeket. Itt a szülő- tanár viszony is más, mint egy nagy iskolában, ahol a pedagógus sokszor nem is tudja beazonosítani, hogy melyik gyereknek ki a szülője. Abony pozitív értelemben vett kisváros jellege miatt sokkal jobb kapcsolatot tudunk ápolni a szülőkkel. 44 végzős diákunk áll az érettségi kapujában. Három hónap múlva értettségi, mindent elkövetünk annak érdekében, hogy sikeres legyen nekik. Ehhez maximálisan a tanulók is odateszik magukat. Azt mondom, hogy aki tanulni akar, van célja, sikeres érettségit akar, tovább akar tanulni és online részt vesz a nyílt napokon, annak sikerülni fog a továbbtanulás.”- mondta el lapunknak Szendrei- Juhász Ágnes igazgatóhelyettes

„Azt gondolom, hogy az online oktatás keményebb, mint a személyes iskolai élet. Egy kamaszt odaültetni a képernyő elé, és kifürkészni azt, hogy érti-e a tananyagot, az nagyon nehéz Matekosoknak még nehezebb. Aki céltudatos, motivált, az otthon is megcsinálja azt amit meg kell, aki kevésbé, az online oktatásban sem az. A sport sokat számít diákjainknál, mert ilyenkor közösségben vannak délutánonként. A végzősöknek kiscsoportos foglalkozásokat szervezünk, főleg az emelt szintű értettségi előtt állóknak. Többen tanítunk a Gyulai Gaál Miklós Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolában is. Több nyolcadikos diák is el van keseredve amiatt, hogy nem sikerült jól a felvételije. Én azt mondom, hogy ez nem olyan, mint egy témazáró, amit lehet 90 vagy 80 %-osra teljesíteni, és ez az elvárás. Itt igazából nincs megszabva, hogy hány pontot kell elérni. Egyetlen iskola sem mondja azt, hogy csak a 45 pont felettieket veszi fel. Az a nehézsége a felvételinek, hogy akkor járt a megoldásrért pont, ha tökéletes volt a válasz, ha voltak jó megoldásai a tanulónak, de mellette rossz is, akkor nulla pontot ért. Részpont nem járt, ezt nehezen élik meg a gyerekek. A diák nem látja, hogy az adott feladat hány pontos, és ez is nehezíti a felvételit, csak a fogalmazásnál tudhatta, hogy az 10 pontot ér. A fogalmazások jól sikerültek összességében.”- mondta el lapunknak Stummer- Mészáros Bernadett igazgatónő

„Van sok online verseny, melyen részt vesznek, szépen teljesítenek diákjaink, a tehetséggondozásban is mindent megteszünk. Aki szereti, terhelhető, érdekli az adott tantárgy, azzal külön foglalkozunk. Új online platform került a közelmúltban bevezetésre, ennek használatát már megkezdtük az iskolában. Az online oktatás ugyanannyi időt, ha nem többet igényel mind a tanártól, mind a diáktól. Sokszor megterhelő a képernyő előtt. Informatikai eszköz tekintetében nem mindenki volt annyira felkészülve az online oktatásra, mint kellett volna. Az kevés volt gyakran, hogy a diák egy okostelefonnal nekifusson az oktatásnak. Ha szükséges, akkor tudunk megfelelő eszközöket biztosítani diákjainknak. Az önkormányzattól is kaptunk okos eszközöket, melyekkel segíteni tudjuk a diákok tantermen kívüli digitális oktatását. Ezt nagyon köszönjük! Bízunk benne, hogy hamarosan már személyesen is találkozhatunk diákjainkkal a normál tantermi órák keretében. Addig pedig kitartást kívánunk minden online oktatásában résztvevőnek! Bízunk benne, hogy a felvételiző abonyi diákok közül minél többen választják a Kinizsi Pál Gimnáziumot! Szeretettel várjuk az elsőseinket!” mondta el lapunknak Szendrei- Juhász Ágnes igazgatóhelyettes

LV

497 alkalommal

Közelgő programok

Események nem találhatóak