Ugrás a tartalomhoz
Szechenyi Terv Plusz
2024.05.06 H.

Ismét remek program a Góré Kamarában

Gasztrokulturális nap

Ezúton is gratulálok sok szeretettel a szervezőknek, kiemelve Csányi Sándor Barátunk munkáját. Öröm látni, hogy a Góré Kamara ismét egy nagyszabású gasztrokulturális programnak adott helyszínt. - Pető Zsolt polgármester

Hatalmas sikere volt a hétvégén tartott Gasztrokulturális napnak, melyet a Góré Kamara szervezett

Május 4-én újra gasztrokulturális napot szervezett az Abonyi Tarkaborjú Egyesület. A tavalyi „Magyar ízek udvara” után ebben az évben Kinizsi Pál korának gasztrokultúrája és muzsikája kapta a főszerepet. Ebben az évben több évforduló is kötődik Abony városának egykori földbirtokosához. A Kinizsi Pálról elnevezett gimáziumunk 65-dik és Kinizsi Pál halálának 530-dik évfordulójára emlékezünk, az első „Kinizsi” előadás pedig éppen 20 éve volt, amit akkor a gimnázium diákjai állítottak színpadra az iskola udvarán. Egyesületünk úgy gondolta, hogy a készülő Kinizsi jubileumi díszelőadás mellett, - ami május 18-án lesz -, idén a gasztrokulturális rendezvénnyel is a nagy hadvezérre és korszakára fog emlékezni. A Góré Kamara kicsi udvara igazi, családias, de igen színvonalas rendezvénynek adott otthont. Kinizsi Pál korának ételeit, gesztenyés, mézes őztokányt, nyárson sütött malacot és tyúkot, roston sült őzszeleteket, kemencében sült bodagot és pogácsát kóstolhattak az ínyenc látogatók. A jobbnál jobb ételek Csányi Sándor, Miskolczi Sándor, Fehér Endre és a Vajdaságból érkezett Nagypál Nándor és Csapata szakértelmét dicsérték…és aki akart, közben beöltözhetett és Kinizsi Pállal is fényképezkedhetett. Az udvar színpadán folyamatosan szólt a muzsika. Felléptek az Falka fiataljai, és az Abonyi Fúvószenekar Szaxofonegyüttese. Mindig jó érzés, hogy számíthatunk az abonyi tehetséges fiatalokra, kiváló muzsikusainkra. Délután a Bordó Sárkány zenekar tisztelte meg udvarunkat. Óriási zenei élményben és hangulatban volt része a közönségnek. A már tizenhat országot bejárt együttes autentikus, magyar és európai dalokat és táncokat ötvözi saját alkotói elképzeléseivel. A Bordó Sárkány-dalok, a középkori és reneszánsz kor világzenei hangzásvilágához igazodó, táncra perdítő, erőteljes dinamikai felfogásban szólalnak meg. A rendezvény zenei részét a Ricsosz zenekar zárta. Az folk-rock stílust képviselő együttes szintén elvarázsolta a hallgatóságot saját szerzeményeivel, megzenésített verseivel. A rendezvényt kisebb kézműves „vásár” is színesítette. Részt vett rendezvényünkön a DOWN Alapítvány Kézműves Műhely, a Táborhegyi Levendulakert, a Gyöngybagoly és Király Tibor kézműves termékeivel. Köszönjük Egyesületünk tagjainak áldozatos munkáját, valamint hálásan köszönjük Abony Városának, a SIGN-STEEL Kft.-nek, Dr. S. Tóth Sándornak és a Hammogó Büfének a támogatását!

154 alkalommal

Közelgő programok

Események nem találhatóak