Ugrás a tartalomhoz
Szechenyi Terv Plusz
2024.03.11 H.

Életmű Díjat kapott Mészáros István Vendéglős

Gratulálunk az elért eredményekhez!

Abony Város Lakossága nevében sok szeretettel és őszinte tisztelettel gratulálunk! A díj átadására ünnepélyes keretek közt a Polgármesteri Estélyen került sor, március 9-én a Kultúra Házában.

„Abony város életmű díját” annak a személynek ítéljük oda, akik hosszú évtizedek munkájával építette városunk nívóját, öregbítette hírnevünket, és meghatározó személyként mindennapi tevékenységével szebbé, élhetőbbé tette településünket. Abony Város Önkormányzatának Képviselő-Testülete úgy határozott, hogy 2024-ben, első alkalommal egy olyan személy veheti át ezt az elismerést, aki hosszú évtizedeken keresztül látta vendégül vendéglőjében nem csupán az abonyiakat, hanem minden városunkon áthaladó vándort. „Erdély felé, hazafelé félúton”. Abony Város Önkormányzatának Képviselő-Testülete a 2024-es évben „Abony Város Életmű Díjat” adományoz Mészáros István részére. Mészáros István 1965-ben kezdte szakács pályafutását. Tanuló helye, majd első munkahelye a Népstadion, Stadionszállója volt. 1972-ben költözött haza és egy rövid ideig Szolnokon az Aranylakat étterem, majd a Tisza szálló szakácsa volt. Ezt követően 1980-ig - az akkor hatalmas népszerűségnek örvendő és rengeteg turistát fogadó - nagykőrösi Cifra Csárdában teljesedett ki szakács tudása. Mészáros István 1981-ben döntött úgy, hogy önálló vállalkozásba kezd és éttermet nyit Abonyban. Elmondása szerint 1981.április 14-én kezdték meg az épület alapjainak lerakását, majd 1982. április 19-én nyitott meg a mára legendássá vált Mészáros Vendéglő. Mészáros István szakmai felkészültségének, tapasztalatának és elhivatottságának köszönhetően gyorsan népszerű lett az étterem. Kialakult egy helyi vállalkozói törzsközönség, akinek közkedvelt vendéglátóhelyévé vált, de emellett – az akkor még Abony belterületén áthaladó – 4-es főúton közlekedők is szívesen étkeztek a „Mészárosban”. A reggeli ételek, a pacalpörkölt, a csülkös babgulyás, a palócleves, a cigánypecsenye és sok-sok étel olyan ízvilágot hordozott, melyet sehol máshol nem tapasztalhattak a vendégek, csak Mészáros Pistánál. De nem csak az ételek jelentették a vonzerőt, hanem Mészáros István személyisége is. Ízig-vérig vendéglátósként nem csak főzött a vendégekre, hanem velük is volt az étteremben. Beszélgetett, sztorizott és felejthetetlen élményt adott minden betérőnek. A vendéglő népszerűsége egyre emelkedett és ezt csak fokozta mikor 1992-ben megnyitotta kapuit az Erdélyből érkezők számára az „Erdély felé hazafelé félúton” gondolattal és felirattal. Az évek múlásával az ismertség és az elismertség csak növekedett és a Mészáros Vendéglő olyan fogalommá vált, mely Abony számára is ismertséget szerzett. Számos ismert politikus és közéleti személyiség fordult meg az étteremben és a csúcsidőszakban egy nap alatt mintegy ezer embert szolgáltak ki. Az ismertségről több anekdota is kering, melyekből a legtöbbnek az volt a lényege, hogyha egy-egy távoli helyen beszélgetésekben felmerült, hogy hol van Abony, akkor, ha másról nem is, de a Mészáros Vendéglőről biztosan be tudták azonosítani városunkat. Mészáros István a vendéglő mellett kiemelkedő lokálpatriótává vált. Szívügyének tekintette a városi rendezvényeket, melyek közé megálmodta és többször megrendezte az Abonyi Pünkösdölőt. Az ő kezdeményezésének köszönhető a Városkapu megépítése. Számtalan támogatással segítette és segti a mai napig a helyi civilszervezeteket, az intézményeket, rendezvényeket. A Mészáros Vendéglő és Mészáros István fogalommá vált az elmúlt évtizedekben. Olyan kiemelkedő fogalommá, mely nagyban és pozitívan befolyásolja Abony város jelenlegi és jövőbeni megítélését. Mészáros István olyan kiemelkedő személyiség, aki szakmai életútjával és közéleti szerepvállalással elsőként érdemli ki az Abony Város Életműdíja kitüntetést. Gratulálunk az elismeréshez!

A BRAGARD a szakács szakma egyik, ha nem a legelismertebb márkája. A hírnevet kiváló minőséggel és elegáns szabással érték el. Ebben a márka nagy segítségére volt Paul Bocuse akivel közösen alkották meg az itt átadásra került Grand Chef-et, mely a márka ikonikus modellje. A chef legenda kizárólag ebben a kabátban jelent meg, melyet a klasszikus vonalvezetése mellett olyan részletek jellemeznek, mint a jobb tapintású, erősebb és hosszabb szálú különleges pamut, vagy a kézzel készített gombok, amelyet csak egy maroknyi francia szakember képes elkészíteni. Szabadosné Fekete Marianna és Fekete Tibor adták át a meglepetést Mészáros Istvánnak az INNOVEN Kft. nevében. Ezzel az ajándékkal is szeretnék kifejezni nagyrabecsülésüket, elismerésüket és szeretetüket az abonyi Vendéglős Legenda: Mészáros István iránt!

Köszönünk minden velünk töltött szakmai és baráti percet, minden tanítást! Jó egészséget kívánunk!

739 alkalommal

Közelgő programok

Események nem találhatóak