Ugrás a tartalomhoz
Szechenyi Terv Plusz
2023.10.09 H.

Birkózni jó!

Abonyi Birkózó Club Városi Sportnapot szervezett

Október 6-án az Abonyi Birkózó Club Városi Sportnapot szervezett, melynek délelőttjén az ovisok érkeztek a Varga István Városi Sportcsarnokba, a délután pedig a grundbirkózásé.

Végtelenül büszke vagyok birkózóinkra, akiknek Varga János olimpiai bajnokunk a példaképük és sok szép országos és nemzetközi eredménynél is büszkélkedhetnek. Bízom benne, hogy egyszer majd hasonló sportsikereket érnek el.

Pető Zsolt

polgármester

A képek az ovis sportnapon, a rendezvény megnyitóján készültek.

Lőrinczy Attila vezető edző beszámolója:

Birkózó sportnap

Az Abonyi Birkózó Club szervezésében került megrendezésre immár hagyományos birkózó sportnap. Városunk összes nagycsoportos óvodása közel 200 fő -vett részt 2023.10.06.-án 10 órától kezdődő programon. Pető Zsolt polgármester úr nyitotta meg a rendezvényeket és sportolásra biztatta a jelen lévőket. Méltatta nagy elődünk Varga János Olimpiai Világ és Európa Bajnok a Nemzet Sportolójának emlékét és követendő példaként állította a fiatalok előtt .

Megnyitó után fiatal birkózók tartottak bemutatót, majd játékos sor verseny, és a grundbirkózás szerepelt a délelőtti programban.

Városi Grundbirkózó Bajnoksággal folytatódott a sportnap, amely délután fél kettőkor kezdődött.

6-10 évesek tanulók számára immár hagyományosan megrendezésre kerülő versenyen 20 osztály 58 leány , és 70 fiú részvételével került lebonyolításra. Óriási küzdelmeket, nagyon sok ügyes tehetséges fiatalt láthatunk a küzdő körökben.

Szurkolásból is jelesre vizsgáztak a gyermekek, szülők, pedagógusok.

lányok 2015-2017.-ben születettek eredménye:

22kg (8induló)

1.Szalai Szófia Somogyi 2t

2.Molnár Hanna Somogyi 1t

3.Györe Zsuzsanna Gyulai 3b

3.Faragó Elana Gy. 2z

5.Császár Zoé S. 1t

5.Miklós Nóra S. 1t

24kg (1induló)

1. Polónyi Bella Somogyi.2t

28kg

1.Bíró Dorina S. 2t

2. Szabó Zselyke S. 2t

3.Kovács Dóra Gy. 2b

3. Mészáros Erika S. 2t.

5.Szikszai Júlia S. 2t

5. Bíró Vivien Gy. 3b

32kg

1.Vígh Boglárka Gy. 2b

2.Földi zoé S. 1m

3.Keresztúri Anna S. 3m

3. Horváth Lilla Gy. 3b

5. Horváth Dominika Gy. 1z

5.Dudinszki Lívia Gy. 2b

37kg (2)

1.Pászti Zsanett S. 2m

2.Kacsala Tamara Gy. 3b

+43kg(1)

1.Szabados Anna S. 3m

2.Szabados Eszter S. 3m

3. Szabó Kinga S.3m

fiúk 2015-2017-ben születettek:

22kg (3)

1.Major Noel S. 1t

2. Berta Norbert S. 1t

3.Nagy Gergő S. 1t

24kg (6)

1.Kökény Milán S. 3m

2. Sólyom Nimród S. 1t

3.Deng Kaiwen S.2m

3.Fekete Kornél Gy. 2b

5.Lendvai Martin S.1t

28kg (15)

1.Mucza Zágon S. 3t

2.Kis-Tánczos Milán S.ma

3.Baranyi Roland Gy. 2z

3.Balázs Dominik S.3t

5. Nyitrai Zalán S.m

5. Domoszlai Zente S.2t.

32kg(7)

1.Vadas Marcell S. 2t

2.Csőke Bence Gy. 2z

3. Csörögi Mihály Gy. 3b

3. Wizner Zétény Gy. 3b

5.Földi Milán S. 1t

37kg (4)

1.Zsákai Roland S. 3m

2. Barna Marcell Gy. 2 b

3.Csicsely Dániel Gy.2b

4.Antal Bence Gy. 2z

43kg(3)

1.Fejes Kende S.2m

2.Koncsik Bence S.2m

3.Bató Milán Gy. 1z

+43kg (5)

1.Molnár Zsombor S.3t

2.Süveges Norbert S. 1t

3. Hatvani Imre Gy. 2.z

4. Habony Bence Gy. 2.b

5.Lászlók Ádám Gy. 2.z

2013-2014.-ben született lányok eredménye:

24kg(3)

1. Kállai Bernadett S. 4m

2.Kovács Réka Gy.4b

3.Dobi Rozália Gy.3b

27kg (3)

1.Skultéti Luca S.3t

2.Mészáros Csenge S.3t

3.Juhász Johanna Gy. 4z

31kg (6)

1. Megyeri Vita Gy.4b

2. Szabó Szilvia Gy. 3b

3. Tóth Dorka Gy. 3b

3. Király Viktória Gy. 4b

5. Varga Izabella S.4t

35kg (5)

1. Matusinka Alexandra S.5t

2.Barta Olívia Gy. 4b

3. Lajtos Lara S. 4t

4.Angyal Zoé Gy. 4b

5.Brenyó Dorina S. 4t

40kg(4)

1. Berta Alexandra S. 4t

2. Rafael Zsófia S. 3t

3.Falusi Luca S. 4t

4. Dudás Hanna Gy. 4b

45kg (4)

1.Csáki Amira S. 5t

2. Bárány Fruzsina S. 4m

3.Barna Zsófia Gy. 4b

4. Récsi Kinga Gy. 4b

Fiú 2013.-14.ben születettek:

24kg(2)

1.Torma Balázs S. 3t

2.Balogh Márk Gy. 2z

28kg (5)

1.Viszkok Máté S. 4 ma

2.Falusi Máté Gy. 3b

3.Nyúli Jeremi S. 4a

4.Kökény Kevin S. 5a

5. Lendvai László S.3 ma

32kg(6)

1.Veres Marcell S. 4t

2. Rácz Patrik Gy. 3b

3. Markó Benett S. 3t

4. Matusinka Szabolcs S. 4t

5.Csabai Dejte Ákos S. 4t

37kg(6)

1.Egedi Kornél S. 4t

2.Szabó Botond S. 3t

3. Nyitrai Martin Gy. 4z

4. Bradács Bendegúz S. t

5. Krupp György Gy. 4b

43 kg (3)

1.Nagy Mátyás Gy. b

2. Szénási Csanád Gy. 3b

3. Jagri Zsombor Gy. 3b

+49kg 

1.Egedi Péter Gy. 3b

Legtöbb győzelemért kapott külön díjasok:

lányoknál:

Berta Alexandra 40kg 4 induló Somogyi 4t

fiúknál:

Mucza Zágon 28kg 15 induló Somogyi 3t

Csapatverseny végeredménye :

1. Gyulai Gaál Miklós Ált. Isk. 3b osztály Bartáné Hegedűs Krisztina, Kovácsné Prágai Ilona 62 pont

2. Somogyi Imre Ált. Isk. 3t Ács-Balogh Márta 51 pont

3.Somogyi Imre Általános Isk. 4t Zima Márta 43 pont

4.Somogyi Imre Általános Isk. 1t Danyiné Parti Ágnes 42 pont

5. Gyulai Gaál Miklós Ált. Isk. 4b osztály Mucsi Ágnes 39 pont

6.Somogyi Imre Általános Isk. 3m Katók Eszter 36 pont

7. Gyulai Gaál Miklós Ált. Isk. 2zl osztály Vargáné Szabó Mónika 27 pont

7.Somogyi Imre Általános Isk. 2t Tóth Orsolya 27 pont

Lőrinczy Attila vezető edző

238 alkalommal

Közelgő programok

Események nem találhatóak