Ugrás a tartalomhoz
Szechenyi Terv Plusz
2023.10.03 K.

“Mese-mese mátka”

A Magyar Népmese Napja az Abonyi Szivárvány Óvoda és Bölcsődében

A mai rohanó világban egyre kevesebb minőségi időt töltünk családunkkal, gyermekeinkkel.

Ha meghalljuk azt a szót “MESE” felidéződik bennünk gyermekkorunk, amikor szüleink az ágyunkon ülve olvasták az esti mesét és mi élvezettel hallgattuk a számtalan csodás történetet.

2005. óta ünnepeljük szeptember 30-án, Benedek Elek születésnapján a magyar népmeséket.

Óvodánkban nagy hangsúlyt fektetünk a mesélésre, meseolvasásra, hiszen a mesék jótékony hatása elengedhetetlen a gyermekek megfelelő fejlődéséhez: fejleszti a fantáziát, bővíti a szókincset, közös élményt nyújt, empátiára tanít, bátorságot ad, gazdagítja a lelket.

Hagyományainkhoz híven óvodánk ebben a nevelési évben is megemlékezett a magyar népmese napjáról.

2023. szeptember 29. különleges napnak indult. Vendégeket vártunk. Különleges vendégeket. A Somogyi Imre Általános Iskola 4.osztályos tanulói és tanító nénijük látogattak el hozzánk, hogy csodásabbnál-csodásabb mesékkel kápráztassák el az óvodás gyermekeket. Ezen a délelőttön elrepülhettek a mesék szárnyán egy misztikus, fantasztikus utazásra sárkányokkal, beszélő állatokkal, hercegnőkkel, boszorkányokkal. A”nagy” iskolás gyerekek előadása elbűvölte a “kis” óvodásokat, akik belefeledkezve a mesék világába szinte szájtátva, lenyűgözve hallgatták a szebbnél-szebb mesetörténeteket.

Köszönjük szépen a színvonalas műsort az iskola diákjainak és a felkészítést a tanító néninek.

Szeretettel várjuk vissza az iskolásokat, szeretnénk ha jövőre újra közösen ünnepelhetnénk ezt a felejthetetlen napot.

“A mese örök. A mese varázslat. A mesében minden lehetséges.”

Meséljünk sokat gyermekeinknek!

Vida Lászlóné

Óvodapedagógus

238 alkalommal

Közelgő programok

Események nem találhatóak