Hír: Hazai rangadót nyertek a felnőtt férfi kézisek - Fotógalériával
(Kategória: Sporthírek)
Küldte: Sajtóreferens
2018 február 21 szerda - 11:48:15

Igen nagy várakozás előzte meg az elmúlt szombaton megrendezett Üllő elleni hazai felnőtt mérkőzésünket.

Ellenfelünk mindösszesen 1 döntetlent és 17 győzelmet szerzett, valamint ellennünk 2 góllal nyert otthonában az őszi forduló során. Ezért is fontos volt, hogy ezúttal itthon renvansot vegyünk és bebizonyítsuk a mezőnynek, illetve magunknak, hogy ott a helyünk az NB II-ben. Igaz ez még messze van, de ez a mérkőzés és egyben a győzelem mindenkit megerősített ebben.

A mérkőzést óvatosan kezdtük, tisztelve ellenfelünket, ennek ellenére megvolt a jó iram. Az Üllő nem engedte, hogy esetleg 2-3 góllal tudjunk vezetni, remek támadójátékuknak köszönhetően. A védekezésben akadtak gondok és változtatni is kellett. Miután feljavult a védőmunka, sikerült némi előnyt kicsiholni. A félidőben 4 gólos előnnyel tudtunk az öltözőbe menni, de ez abszolút nem számított megnyugtató előnynek.

KLIKK a képre a galériáért. Fotók: Székely Szilárd

A második játékrészben fontos volt, hogy tudjuk tartani a megszerzett előnyt és hogy a védekezés nem múlja alul az első játékrészben nyújtottat. Ez sikerült is, támadásokban pedig megfontoltan, kidolgozott helyzetekből tudtunk gólokat szerezni. A 40. perc környékén az üllői csapat mintha kezdte volna belátni, hogy ezen a napon pontok nélkül kell hazautazniuk, és már nem játszott akkora elánnal, mint a mérkőzés elején. A hajrában így felszabadultan tudtunk kézilabdázni és egy kiváló ellenfelünkön tudtunk felülkerekedni, ami azt jelenti, hogy 31:25-re megnyertük a mérkőzést.

Így ünnepelte a győzelmet a szurkolói törzsgárda

Ezúttal a remek játék mellett, kiváló hangulat is volt a Varga István Városi Sportcsarnokban. Mindkét szurkolótábor kitett magáért, hiszen Üllőről is érkeztek jó páran és igazi rangadóhoz méltó hangulatot varázsoltak. Mindezek mellett rengeteg kézilabdabarát is kilátogatott a mérkőzésre, akiknek ezúton is köszönjük a biztatást!

Junior csapatunk sajnos kissé viharverten tért haza vasárnap. Mind amellett, hogy az NB I/B ifjúsági mérkőzésen, egy szörnyű első félidőt követő, parádés második félidőben nyújtott teljesítménnyel Vecsés SE ellen kikapott 33:27-ra (20:13), az ezt követő Üllői VKSK otthonában is vereséget szenvedett. Hazai pályán 29:28-as diadal után, az Üllő vendégeként 37:23-ra kikaptunk.

Ifjúsági mérkőzés:
Játékosok: Bagi N.(4), Benyus M.(2), Bugyi Cs., Falusi D.(5), Hegedűs G.(1), Kiss D. (2), Kiss J., Kelemen P.(2), Komáromi Z.(1),Ollári Sz.(3), Seres T.(1),Varga A.(1), Kapus: Bugyi G., Pintér L.(1)
Mérkőzés eredményének alakulása: 5.p 3:3; 11.p 6:6; 17.p. 10:7; 20.p. 12:8; 24.p. 16:8; 30.p. 19:10; 35.p. 23:11; 40.p. 27:11; 45.p. 30:14; 50.p. 32:16; 55.p. 34:18; 60.p. 37:23

Felnőtt mérkőzés:
Játékosok: Benkucs Z.(3), Bugyi M.(8), Kóródi D.(1), Matócs I.(2), Mészáros L.(6), Mészáros G.(2),Nagy A., Sipos M.,Szűcs B.(1), Tárnyik F., Újhelyi T.(4), Újhelyi Z.(1), Varga R.(3) Kapusok: Medgyes G.,Pallér P., Pál I.
Mérkőzés eredményének alakulása: 5.p 3:2; 10.p 6:5; 15.p. 8:8; 20.p.13:9; 24.p.14:11; 30.p.16:12; 35.p.17:15; 40.p. 20:17; 45.p. 22:20; 50.p. 26:21; 55.p. 28:22; 60.p. 31:25

Ezen a héten a Mogyoródi KSK ellen lépünk pályára, idegenben. Csapataikkal a 4. és 5. helyen állnak, ezért itt is felkészülten és elszántan kell pályára lépnünk!