Hír: Pontokat hagytunk Üllőn
(Kategória: Sporthírek)
Küldte: Sajtóreferens
2017 november 03 péntek - 16:25:28

abonyi_kc_ullo_abony_abony.hu_2017.jpgMiután a 7. fordulóban hétközi bajnokin junior csapatuk legyőzte az Üllői VKSK csapatát, az elmúlt szombaton felnőtt csapatunkon volt a sor, hogy újabb győzelmet zsebeljen be Üllőn.

Magabiztosan és elszántan utaztunk a szintén alapszakasz győztes egyik esélyeséhez, akik az elmúlt évadhoz képest igen csak megerősödtek, de egy ilyen rangadón magabiztosnak is kell pályára lépni. Az első félidő első szakaszában kiegyenlített mérkőzés folyt. A 20. perctől mondhatni átvettük az irányítást, az ellenfelünk kissé elfáradt. Mi tudtuk tartani az iramot és ennek köszönhetően a félidőre 4 gólos előnyünk volt. Ez az előny még kevés volt, hogy hátradőljünk. Az Üllő a 49. percre újra feléledt és egálra hozta a mérkőzést. Innestől egyre több hibát vétettünk, ami demoralizálta a csapatot.

A hazai csapat is érezte, hogy ezen a napon a győzelemhez nem elég a mutatott játékunk. A kidolgozott helyzetek elmaradtak és a védelmünk se úgy működött, mint ahogy annak kellett volna. Ezt ráadásul tetőzte, hogy a végjátékban többször voltunk emberhátrányban, mint kellett volna, igaz saját hibánkból is. Mi nem tudtunk új erőre kapni, senki nem tudta a vállára venni a csapatot. Sajnos ezen a napon 2 góllal kikaptunk az Üllői VKSK csapatától.

Végeredmény: Üllői VKSK - Abonyi KC 29:27 (13:17)

Játékosok: Benkucs Z.(2), Bugyi M. (3), Gulyás Zs., Juhász I., Mészáros L.(2), Szűcs B.(2), Tárnyik F.(4), Urbán L.(6), Újhelyi T.(3), Újhelyi Z.(1), Varga R.(4),
Kapusok: Pallér P., Pál I.

Mérkőzés eredményének alakulása: 4.p 2:1; 10.p 4:2; 15.p. 9:6; 20.p. 9:10; 24.p. 11:13; 30.p. 13:17; 35.p. 15:18; 41.p. 17:22; 49.p. 23:23; 56.p. 27:24; 60.p. 29:27

Ezzel a vereséggel ugyan lecsúsztunk a 3. helyre, de csupán 1 pont előnye van első helyen álló Domony és a második helyen álló Üllő csapatának. Hétvégén pedig újra hazai pályán lehet bizonyítani az 5. és 11. helyen álló Mogyoródi KSK ellen.